Tiny Whoop та який обрати

Tiny Whoop та який обрати

28.03.2024

Що таке Tiny Whoop?

Tiny Whoop – це невеликий FPV-дрон для використання в приміщенні з пропелерами 31-40 мм, захисними кожухами пропелерів (дакти) і рамою 65 або 75 мм. Зазвичай вони працюють на 1S або 2S LiPo акумуляторах. Ці дрони ідеально підходять для польотів у приміщенні, а також можуть літати на відкритому повітрі в захищених від вітру місцях. Дакти забезпечують безпеку і зменшують пошкодження при падінні. Ідеальне рішення для перших польотів та вивчення фізики польотів .

Рама 65мм або 75мм ?

Це розмір рами- відстань між двома двигунами по діагоналі . Для крихітних вупів зазвичай випускаються два розміри: 65 і 75 мм.

65-міліметрові коптери – це класика, вони більш маневрені і легші в управлінні, а також є більш популярним вибором для польотів вдома, оскільки вони також трохи менші. З іншого боку 75-міліметрові коптери пропонують більшу потужність завдяки більшим пропелерам та батареям. Комусь може здатися, що ними важче керувати ніж 65-міліметровими, але вони більш універсальні і швидкі.

Якщо ви ще не визначилися з вибором між 65-мм і 75-мм коптером, 75-мм зазвичай пропонує довший час польоту, більшу швидкість і кращу стабільність для польотів на відкритому повітрі. Однак 65-міліметрові коптери більш маневрені і можуть долати менші відстані. 

Щіткові або безщіткові двигуни? 

На вупах використовують два типи двигунів: щіткові та безщіткові. Підводячи підсумок:

Безщіткові : потужніші, довговічніші , підтримують режим черепахи( коли після падіння можна перевернутися завдяки реверсу моторів ).

Безщіткові двигуни

Щіткові: дешевші, простіші та легші

Щітковий двигун

Раніше вибір між типами двигунів для мініатюрних вупів був більш складним. Однак з появою в BLHeli_S таких функцій як фільтр обертів і підтримка 48 кГц, безщіткові двигуни стали очевидним вибором. Тому безщіткові двигуни є фаворитом , а щіткові вже віджили свій час . Сьогодні рідко можна зустріти крихітні дрони, що використовують щіткові двигуни.

Кількість елементів батареї: 1S або 2S ?

Вупи зазвичай працюють на 1S або 2S акумуляторах , де 1S(3.7 V) означає одну банку, а 2S (7.2V) – дві банки. Зазвичай чим більша кількість елементів тим потужніший дрон.

1S дрони легші, тихіші, безпечніші і завдають менше шкоди при аваріях, що робить їх ідеальними для польотів у приміщенні. З іншого боку, дрони 2S потужніші і більше підходять для польотів на відкритому повітрі в безвітряну погоду або для підйому важчого корисного навантаження, наприклад, кращих камер або FPV-систем. Однак ними може бути важче літати в приміщенні та закритому просторі.

Роз’єми LiPo акумуляторів

Як показали тести, роз’єм BT2.0 перевершує роз’єм PH2.0, забезпечуючи більшу потужність і трохи довший час роботи. Це пов’язано з його меншим опором і меншим падінням напруги під навантаженням. Краще використовувати BT2.0.

Роз’єм BT2.0

Якщо ваш вуп має роз’єм PH2.0, то ви можете легко замінити його на роз’єм BT2.0, якщо вмієте паяти. Уникайте використання адаптера, оскільки він створює опір і зводить нанівець переваги роз’єму BT2.0.

Тим не менш, роз’єми PH2.0 функціональні і підходять для повсякденних польотів, а акумулятори з цим типом роз’єму є більш доступними. Важливо вибрати тип роз’єму до того як купувати LiPo акумулятори, щоб переконатися, що вони мають відповідні роз’єми.

PH2.0

A30 – це новий роз’єм, розроблений компанією GNB. Він має схожі характеристики з BT2.0.

A30

Який приймач обрати ?

Насамперед це залежить від вашої апаратури або зовнішнього модуля . Якщо у вас TX16/ TX12/Boxer/ Zorro з версією elrs , то беріть приймач також elrs .

Якщо у вас 4in1 або СС2500 , тоді треба брати приймач від Frsky .  

До зовнішніх модулів по назві Crossfire – crossfire .Будьте обережні, бо у зовнішнього модуля elrs дві версії – 2.4ггц та 915, вони між собою несумісні .

Відеопередача: 

Є цифрові та аналогові вупи . У цифри краща якість звʼязку та краща картинка , але цифрові системі важчі ніж аналогові. Для вупів кожен грам на вагу золота , бо чим він важчий тим тяжче йому повертати та літати , тому якщо хочете найкращу якість , треба буде пожертвувати швидкістю та маневреністю . Також ціна на цифрові версії більше . Я рекомендую тренуватися саме на аналогових версіях , бо саме аналог ви будете використовувати в бойових умовах .

Найкращі 65мм вупи:

Mobula6

Я вважаю, що Happymodel Mobula6 – це, мабуть, один з найкращих вупі для польотів у приміщенні. Компактний розмір у поєднанні з маневреністю і керованістю роблять його ідеальним для польотів у приміщенні. У комплект входять акумулятори та аксесуари. Mobula6 – один з найменших доступних вупів з рамою 65 мм.

Обирайте версію з двигуном потужністю 25 000 кВ для більшої потужності , також ви можете регулювати потужність двигуна в Betaflight, якщо він здається вам занадто сильним. Mobula6 дуже плавний і маневрений, що робить його ідеальним для польотів у закритих приміщеннях . Мінус тільки в тому, що є невелика наявність браку.

Mobula6

Mobeetle6

Happymodel Mobeetle6 – надлегкий FPV-дрон з рамою 65 мм і вагою всього 17,5 г. Він має ExpressLRS, VTX потужністю 400 мВт і можливість трансформуватися в дрон-зубочистку (без дактів) . Незважаючи на свої невеликі розміри, він забезпечує вражаючу продуктивність і маневреність. Однак не найкращий варіант для фрістайлу через обмежену потужність крихітних двигунів. 

Mobeetle6

Meteor65 Brushless Whoop

Від компанії , яка все своє існування займається розробкою вупів, тому всі їх вупи прекрасні . Ця версія має гарну аналогову камеру , що рідкість для вупів . Встановлений розʼєм BT2.0 , що великий плюс .Також має відеопередавач на 350мв . З коробки добре налаштований . Доволі надійний . У комплекті є зарядний пристрій і пару акумуляторів . Цей дрон один моїх фаворитів .

Meteor65

Найкращі 75мм вупи.

Mobula7 1S

Така ж сама Mobula6, але пропонує більшу платформу з більшими пропелерами для збільшення потужності, швидкості та часу польоту. Хоча Mobula7 1S трохи менш маневрений через більшу вагу, але перевершує 65мм за потужністю і швидкістю, дозволяє літати у великих приміщеннях, навіть на відкритому повітрі в безвітряну погоду.

Mobula7 1S

Moblite7

Moblite 7 – це полегшений варіант Mobula7, що вплинуло на збільшення швидкості і тривалість часу польоту завдяки своїй мінімальній вазі. Однак його невелика вага досягається за рахунок міцності та зручності використання. 

У порівнянні з Mobula6, Moblite7 має вражаючу швидкість і час польоту понад 10 хвилин. Недоліком є те, що Moblite7 може бути важче контролювати в обмеженому просторі через його швидкість та підрив. На відміну від нього, Mobula6 забезпечує більш точне керування і стійкість до падінь. Якщо для вас пріоритетними є літальні характеристики, то Moblite 7 – чудовий вибір. Однак, якщо довговічність є більш важливою, розгляньте моделі Mobula6 і Mobula7.

Moblite7

BetaFPV Meteor75 Pro

BetaFPV Meteor75 – доступний у різних FPV-системах: аналоговій, Walksnail Avatar і HDZero, що забезпечує якісне HD-відео. Він має інтегрований приймач ExpressLRS, що забезпечує надійність польоту. Він використовує трохи більші пропелери, що надає йому додаткової потужності та стабільності для польотів на відкритому повітрі. Однак Meteor75 важчий за Mobula7 через більший розмір, що впливає на його маневреність, особливо під час польотів у приміщенні.

Незважаючи на це, meteor 75 пропонує плавний, приємний досвід польоту завдяки гарному налаштуванню дрона з коробки. HD-відео, яке забезпечує Walksnail VTX чудову якість . Але аналогова версія легша і тому літає трохи краще. Якщо ви шукаєте крихітний дрон 1S для польотів на відкритому повітрі, то варто звернути увагу на цю модель.

BetaFPV Meteor75 Pro

Вибір акумуляторів .

Найкращі 1S LiPo акумулятори для 65мм вупів

Більшість вупів використовують LIHV акумулятори для більшої потужності та ємності при меншій вазі, при цьому вони також сумісні з LiPO акумуляторами. За замовчуванням слід використовувати LiHV акумулятори , вже вони прослужать менше ніж LiPO .

Батареї підключаються до вашого вупа через роз’єм. Більшість вупів мають роз’єм PH2.0, тому переконайтеся, що батареї, які ви купуєте, сумісні з ним. Всі батареї, представлені тут, мають стандартну прямокутну форму і розміри, які щільно прилягають до стандартних рам вупів.

Найкращі 1S LiPo акумулятори для 65мм вупів:

BetaFPV 1S 300mAh (BT2)

Tattu 1S 300mAh (BT2)

Tattu 1S 300mAh (PH2)

Nitro Nectar Gold 1S 300mAh

Найкращі 1S LiPo акумулятори для 75мм вупів:

BetaFPV 1S 450mAh (BT2)

BetaFPV 1S 550mAh (BT2)

GNB 1S 450mAh (PH2)

Emax 1S 450mAh (PH2)

Найкращі 2S LiPo акумулятори для 75мм вупів: 

GNB 2S 450mAh

Tattu 2S 450mAh

Найкращі зарядні пристрої:

Vifly WhoopStor V3

Vifly WhoopStor V3 – це, мабуть, один з найбільш багатофункціональних 1S LiPo зарядних пристроїв які доступні сьогодні. Він підтримує популярні типорозміри BT2.0, A30 та PH2.0 і може одночасно заряджати до 6 акумуляторів незалежно один від одного. Зарядний пристрій також підтримує розряджання та заряджання акумуляторів даючи зарядний струм до 1,3 А на порт.

Vifly WhoopStor V3

BetaFPV 6-Port 1S LiPo Charger

Цей універсальний 1S LiPo зарядний пристрій має роз’єми BT2.0 і PH2.0, а також вхід USB-C. Це зарядний пристрій потужністю 30 Вт, але в реальності може досягати лише 25 Вт через те, що кожен порт може забезпечити до 1 А зарядного струму. Тим не менш, зарядного струму 1А на порт повністю достатньо. Кінцева напруга може бути встановлена на 4,20 В або 4,35 В за допомогою перемикача.

BetaFPV 6-Port 1S LiPo Charger

BetaFPV BT2.0 Charger V2

Зарядний пристрій, який одночасно є тестером напруги, призначений для акумуляторів з роз’ємами BT2.0. Він отримує живлення через вхідний роз’єм USB-C і здатний заряджати два акумулятори одночасно до 4,35 В, тобто сумісний лише з акумуляторами LiHV. Не підходить для звичайних LiPo акумуляторів, які потребують зарядки до 4,20 В.

BetaFPV BT2.0 Charger V2

NewBeeDrone Nectar Injector Smart Charger

Цей зарядний пристрій може заряджати до 4 акумуляторів з роз’ємами PH2.0 одночасно з регульованою кінцевою напругою для кожних двох портів. Перевагами цього зарядного пристрою є можливість контролювати кожну батарею, що заряджається, і постійно регулювати зарядний струм відповідно до стану заряду. Він має режим крапельного заряду для перерозряджених акумуляторів (унікальна функція зарядного пристрою 1S Lipo) і живиться від входу micro USB на 5 В.

NewBeeDrone Nectar Injector Smart Charger

ViFly Whoop Serial Charging Board

Це не зарядний пристрій, а зарядна плата. Вона з’єднує всі ваші батареї послідовно в одну. На відміну від паралельної зарядки, при послідовній зарядці навіть якщо акумулятори мають дуже різну напругу, але ви все одно можете підключити їх до плати, зарядний пристрій збалансує напругу під час зарядки. Всі акумулятори повинні бути одного типу (LiHV або LiPo).

ViFly Whoop Serial Charging Board

Найкращі 31-мм пропелери для 65мм вупів:

Хоча більшість валів у моторах на 31-міліметр призначені для двигунів з валом 1 мм, краще уточнити це перед замовленням, оскільки іноді двигуни можуть мати вал 1,5 мм.

Gemfan 1219-3 Triblade 1mm Shaft

Gemfan 1208 Triblade 1mm Shaft

Gemfan 1210-2 Two-blade props

Найкращі 40-мм пропелери для 75мм вупів:

Gemfan 1610-2 Two Blade – 1мм вал

HQProp 40MM 3-Blade Micro 1.5mm Shaft

Мотори

У мініатюрних двигунах використовується тенденція використання більш високих KV (наприклад, 25000KV і 26000KV), оскільки вони дають більшу потужність. Якщо коротко, вище КV (обертів на вольт ) означає, що двигун буде обертатися швидше при однаковій напрузі. 

Але для того, щоб отримати максимальну віддачу, потрібно правильно підібрати пропелери. Поєднання двигунів цього КВ з дволопатевими пропелерами Gemfan призводить до блискучих результатів. Це, мабуть, одні з найкращих пропелерів для вупів. Для дволопатевих пропелерів потрібні високі оберти, зазвичай поєднання їх з двигунами в діапазоні від 28 000 до 32 000 к.с. дає чудовий результат.

У той час як досвідчені пілоти, безсумнівно, можуть використовувати весь потенціал двигунів з високим KV , але для початківців це може бути складно. Замість того, щоб купувати двигуни низького класу, я б рекомендував почати з двигунів мінімум 26 000 КВ, а потім в разі потреби використовувати обмеження газу або потужності двигуна, щоб потихеньку звикати до потужності. За допомогою цього методу навіть початківці можуть поступово звикнути до більш потужних двигунів маючи гнучкість в управлінні їхньою потужністю.

Зверніть увагу, що зазвичай не рекомендується обмежувати потужність двигуна нижче 65-70%, оскільки це може спричинити деякі проблеми з регулюванням газу .

Happymodel SE0702 Motor 26000KV

Чудовий двигун для легких гоночних моделейі один з найдоступніших двигунів. Висока потужність 26000 кВ забезпечує гнучкість, оскільки ви можете зменшити граничну потужність двигуна для кращої ефективності, наприклад, встановивши потужність двигуна на рівні 90%, ви отримаєте схожі характеристики з двигуном 24000 кВ.

Happymodel SE0702 Motor 26000KV

T-Motor M0802 Micro

Мають чудову якість. Ідеально підходять для 65-мм і 75-мм 1S вупів. Виберіть варіант з більшою потужністю 25000KV для більшої гнучкості, оскільки ви завжди можете зменшити потужність двигуна для збільшення часу польоту і ефективності, або залишити її за замовчуванням для збільшення потужності.

Якщо ви хочете побудувати 75-міліметровий вуп , тоді двигуни 1002 – чудовий вибір. Ці двигуни пропонують вражаючу здатність керувати великими 1,6-дюймовими (40 мм) пропелерами. У парі з пропелерами Gemfan і батареєю 450mAh ці двигуни працюють неймовірно добре.

T-Motor M0802 Micro

Польотні контролери

BETAFPV F4 1S 5A AIO FC Board

BetaFPV F4 FC – це легкий та надійний AIO з ExpressLRS, схожий за якістю та продуктивністю на популярні варіанти від Happymodel. Нова версія включає в себе вбудований чіп blackbox, що може допомогти більш якісно налаштувати дрон .

BETAFPV F4 1S 5A AIO FC Board

JHEMCU GSF405A 5A AIO FC Board

Сумісний з 1S і 2S батареями. Він оснащений вбудованим blackbox , приймачем ExpressLRS і підтримує як цифрові так і аналогові VTX.

JHEMCU GSF405A 5A AIO FC Board

Happymodel F4 5A 5in1 ExpressLRS AIO FC Board

Компактний і широко використовуваний польотний контролер, який можна знайти у багатьох вупів BNF. Він також має вбудований приймач ExpressLRS. Однак йому не вистачає blackbox, що ускладнює налаштування.

Happymodel F4 5A 5in1 ExpressLRS AIO FC Board

Антена VTX

Більшість BNF Tiny Whoops поставляються з простою дипольною антеною (лінійна поляризована ).Цього достатньо , але якщо її змінити на кругову антену з правою або лівою поляризацією (RHCP та LHCP ), додаючи лише пів грама додаткової ваги. Це дуже поліпшить якість звʼязку . Обирайте версію конектору U.fl 

Рами 65мм

Обидва перелічені тут варіанти є одними з найміцніших рам. Вони також мають багато варіантів кольорів.

BetaFPV Meteor65

NewBeeDrone V2

Рами 75мм 

BetaFPV Meteor75

HAPPYMODEL Mobula7 V3 Frame 

Приймачі ExpressLRS

ExpressLRS став найкращим приймачем для вупів з багатьох причин. По-перше, це відкритий вихідний код, що робить його доступним і адаптованим. Ця функція дозволила виробникам легко включити її у свої контролери польоту.

Крім того, ExpressLRS пропонує чудовий діапазон і проникнення, перевершуючи багатьох конкурентів на ринку (таких як Frsky D8/D16). Крім того, ExpressLRS повністю підтримує телеметрію. Правду кажучи, деяким користувачам спочатку налаштувати його може бути дещо складно.

Багато нових крихітних польотних контролерів мають вбудований приймач ELRS, але навіть якщо його немає, то ви також можете підключити зовнішній приймач ELRS, якщо є запасний UART. Приймач дуже легкий, а антена компактна і не потребує кріплення . Щоб заощадити місце, обов’язково придбайте антену з керамічною (або плоскою) антеною.

Чудовий варіант Happymodel 2.4G ExpressLRS ELRS EP2.

ГоловнаПошукБажане БлогПрофіль