Вибір FPV окулярів
26.03.2024
На що звернути увагу :
Кут огляду (FOV)
Кут огляду (FOV)**** – це вимір розміру екрану окулярів . Більший FOV відповідає більшому екрану. Наприклад, при 35-градусному FOV в окулярах краї екрану знаходяться під кутом 35 градусів від центральної точки ваших очей. Зверніть увагу, що існують горизонтальний, вертикальний і діагональний FOV, які представляють різні поля зору на екрані. Діагональне FOV є найбільш поширеним виміром в FPV окулярах, коли говорять про FOV, якщо не вказано, то зазвичай мається на увазі діагональне FOV.
Більший FOV дозволяє бачити більше деталей ,бо екран більший , але коли він занадто великий, це може відволікати деяких людей. Більший FOV може ускладнити перегляд зображення на краях екрана через його ширину. Менший екран гарантує, що вам не доведеться постійно рухати очима, щоб прочитати екранні дані.
FOV 37° та 42°
Приймачи Diversity
Diversity**** включає два відеоприймачі в одному модулі, автоматично обираючи приймач із сильнішим сигналом для забезпечення найкращого відеозв’язку. Деякі більш просунуті системи Diversity**** об’єднують два сигнали в один, мінімізуючи розриви і статичні перешкоди – це часто називають “true diversity”.
Старіші покоління приймачів просто перемикалися на сильніший сигнал, що призводило до миттєвого відключення сигналу під час перемикання. Однак новіші покоління, такі як TBS Fusion, ImmersionRC rapidFIRE та SteadyView від Skyzone, поєднують сигнали з двох джерел для створення відео кращої якості. Деякі з них навіть мають так звану технологію “реконструкції синхроімпульсів”, щоб запобігти розриву відео при слабкому сигналі.
Якщо коротко, то справжнє Diversity є обов’язковою умовою для сучасних аналогових FPV-окулярів, оскільки вона значно покращує якість вашого FPV-відео.
Приймачі з Diversity використовують дві антени, які можуть бути спрямовані в різні боки.Також можна використовувати різні типи антен, наприклад, спрямовані( патч антена ) та всеспрямовані (омні антена ) для отримання найкращих результатів.
DVR
DVR, або цифровий відеореєстратор – це функція, яка дозволяє записувати відео, які ви бачите в окулярах на карту пам’яті micro SD.
Наявність DVR має багато практичних переваг. Однією з переваг DVR є те, що він може допомогти вам знайти ваш дрон у разі аварії, оскільки більшість окулярів з функцією DVR дозволяють відтворювати відзнятий матеріал всередині окулярів. З цієї причини я рекомендую починати запис на DVR перед зльотом. Dvr для військового користування вважаю необхідним (для підтвердження ураження цілі),також буде корисним для навчання бо ходити шукати свій дрон це час.
Head Tracking
Хоча функція відстеження голови використовується рідко, вона є дуже корисною. Вона дозволяє окулярам розпізнавати рухи голови пілота і синхронізувати їх з камерою. Коли пілот рухає головою, камера також рухається.
Які є окуляри на ринку ?
Цифрові варіанти :
DJI Goggles V1 та V2 -це цифрові окуляри . Всередині стоять два якісних екрана з розширенням 1440 × 810 пікселей . Є можливість вивести картинку з окулярів на телефон або планшет . Між двома версіями не велика різниця , але перша версія може працювати тільки з першими юнітами ( передавачами ), такі як Caddx Vista , DJI Air Unit , Runcam Link , коли новий DJI 03О має якіснішу картинку , більшу дальність та стабільність звʼязку . В іншому ці окуляри однакові . На них можна встановити аналоговий модуль, на який встановиться відеоприймач ( VRX ) на будь-яку частоту (1.3/5.8) , також можливо встановити Walksnail VRX через аналоговий перехідник . Якщо вам потрібен Head-tracker (дозволяє повертати камеру чи дрон рухаючи головою) , то його можна зробити та встановити окремо . Ви отримуєте і якісну цифру , і якісний аналог . Можливість підʼєднати окуляри до всіх юнітів від DJI , будь-який аналог і до юнітів walksnail . Це робить DJI Goggles v2 найкращими окуляри за функціоналом , її треба брати людям , які вже впевнені , що звʼязують своє життя з FPV надовго .
DJI Goggles V1 та V2
Walksnail Avatar / Fat Shark dominator HD – Walksnail новий цифровий лінк в світі FPV , який може скласти конкуренцію O30 (10000₴) – системі від DJI по цінам відеопередавачів , як Caddx Vista ( 5600 ₴ ) . Кожен місяць компанія презентує нові юніти на будь-який колір і смак , є нічні версії , є дешевші , є з внутрішньою памʼяттю , що б записувати відео з БПЛА , є з кращою картинкою , є з гіршою. Але наразі є багато проблем з стабільністю , звʼязок може впасти за 500 метрів від оператора , будь-що . Наразі ця система сира і ще треба час , щоб розробники закінчили над нею роботу , вважайте , що це бета версія продукту. DJI окуляри перемагають над walksnail стабільністью , тому зараз не час , щоб ризикувати .
Walksnail Avatar
DJI Goggles Integra та DJI Goggles 2 – Integra має вбудований акумулятор – це більше мінус , через те що на холоді може швидко розряджатися , а у 2-й версії він йде окремо і ви можете його покласти у кишеню. Integra на 30% дешевша від 2-ї версії і має Head-tracker (дозволяє повертати камеру чи дрон рухаючи головою) . Окуляри підтримують як і першу версію юнітів , так і другу . На Dji Goggles 2 та Integra неможливо встановити аналоговий модуль . Dji Goggles 2 немає стандартних SMA виходів для антен , а має MCX , який не є стандартом і може виникнути проблема , щоб знайти , або антени , або перехідник під SMA . А у Integra зовсім антени незʼємні. Також у Integra немає регулювання діоптрій та має менше фов (44° , замість 51° у DJI Goggles 2).Тепер саме головне і в теорії що може бути небезпечним наявність у Integra gps приймача в звязці з DroneID. На фоні всіх цих нюансів мені здається , що DJI Goggles V2 краще варіант .
DJI Goggles Integra та DJI Goggles 2
HDZero Goggles – HDZero зʼявилась як бюджетний варіант цифри з легкими юнітами для вупів , де кожен грам важливий і через маленьку затримку відео (10-20мс) за це їх і полюбили вупери, які змагаються між собою . В ідеальних умовах пролітає 30км . Виходять нові юніти та система розвивається .Але щоб їх придбати треба відстояти немаленьку чергу . Також можна встановити аналоговий модуль . Головний мінус , що вони не розповсюджені . Буде тяжко знайти юніти , в Україні їх ,зовсім немає
HDZero Goggles
Підсумки по цифрі
Не можна заперечувати, що цифрові FPV-системи пропонують значно чіткіші відео порівняно з аналоговими, але і не треба забувати всі плюси аналового звʼязку .
Затримка у DJI та Walksnail складає біля 30-60 мс, залежить від якості сигналу , але це грає роль тільки якщо ви професійний гонщик, для всіх інших це не грає ніякої ролі , ви це не помітите .
Порівнюючи якість відео від DJI , Walksnail і HDZero, очевидно, що DJI є головним претендентом, перевершуючи їх як за якістю зображення, так і за проникненням сигналу. Новітній юніт O3 Air Unit забезпечує приголомшливе зображення. На другому місці за якістю відео – Walksnail Avatar, але треба розуміти, що ця система дуже швидко розвивається і на досягнутих висотах не закінчить . Наразі найкращі цифрові окуляри через безмежну універсальність – це DJI Goggles v2.
Аналогові варіанти :
Skyzone 04x – мають вбудований і один з найкращих приймачів діверсіті (diversity – на два канали) steadyview, також можна встановити ще один steadyview приймач і тоді вже виходить 4 незалежних канали , що роблять їх прийом одним з найкращих на ринку аналогових окулярів . Також замість steadyview можна встановити інший приймач такого форм-фактору , наприклад, на 1.3 Ггц . Ці окуляри мають дуже великі та яскраві OLED екрани з розширенням 1280 х 960 пікселів . Також вони доволі компактні . Мають Head-tracker . Їх можна доволі точно налаштувати під ваш зір від -6 до +6 . Також можна встановити Walksnail VRX і окуляри зможуть приймати цифровий звʼязок від юнітів виробництва walksnail . Зараз можна сказати , що це найкращі аналогові FPV окуляри через можливість приймати звʼязок за допомогою чотирьох незалежних каналів .
Skyzone 04x
Skyzone Cobra x – шолом, який має такий самий приймач , як і 04x (steadyview). У цій версії неможливо встановити другий steadyview , але і повноцінного діверсіті достатньо. Мають Head-tracker. Також можна встановити Walksnail VRX або змінити steadyview на інший приймач , наприклад, на 1.3 ггц . Мають один великий екран 1280X720. Також можна заживити за допомогою одного акумулятору 18650 , але цього вистачить ненадовго , тому краще встановити зовнішній 2S акумулятор . Зараз це найкращі окуляри ціна/якість , вони ідеально підходять для тих, хто тільки починає свій шлях в світ FPV і не знає , як довго в ньому залишиться , а навіть якщо і залишиться , то це будуть хороші окуляри на роки .
Skyzone Cobra x
Інші окуляри від Skyzone відрізняються тільки екранами , у всьому іншому – це такі самі окуляри, з такими самим фішками , що і у 04х
Fatshark – окуляри, які розповсюджені на американському ринку , але вони також зустрічаються і в нас . Більшість моделей йдуть без приймача і поступаються аналогам від skyzone
Таблиця порівняння
Порада: не залишайте окуляри під прямими сонячними променями. Прямі сонячні промені можуть бути смертельно небезпечними для дисплеїв в окулярах, а при тривалому перебуванні на сонці вони можуть спалити її. Переконайтеся, що ви тримаєте дисплей/оптику подалі від сонця, коли кладете їх на місце.