Вибір апаратури керування

Вибір апаратури керування

26.03.2024

На що звернути увагу : 

Внутрішній модуль передачі , який вбудований в апаратурі ( Зовнішній - той, який ви вставляєте в апаратуру в розʼєм JR) 

Внутрішні модулі передачі:

  • Це може бути elrs / 4in1 / cc2500 / Frsky d8 та d16 / TBS tracer / Crossfire
  • Останні два зустрічаються тільки в апаратурах від компанії TBS ( Team Black Sheep ), потім ще поговоримо про ці апаратури
  • 4in1 та cc2500 - застарілі мультипротоколи , які наразі майже не використовують , бо вони не надійні та бʼють не так далеко: 1-2км в ідеальних умовах, тому зараз немає ніякого сенсу їх брати, тільки якщо хочете зекономити пару копійок
  • Elrs в апаратурах йде тільки на 2.4Ггц , в ньому є сенс , на ньому вже брали 12.2 км в ідеальних умовах . Він може стати у нагоді для ретрансляції -це коли ви приймаєте звʼязок і одразу передаєте далі, проведемо аналогію з wifi - у вас у дальній кімнаті він майже не працює, тому ви можете придбати ретранслятор і він буде приймати з вашого wifi роутеру та передавати вже якісний сигнал для ваших девайсів . Тому це можна використовути для ретрансляції сигналу на більш дальнобійні модулі
  • Frsky d8 та d16 - застарілі протоколи, з дальністю 1-2км . Їх використовувати наразі немає ніякого сенсу
  • TBS Tracer - сира система на 2.4Ггц , програє ELRS по надійності звʼязку . По факту те ж саме, що і ELRS
  • Crossfire - прекрасна система на 868/915ГГц , далеко передає , стабільна , але в готових апаратурах тільки у TBS Tango 2 ( її рекомендувати ніяк не можемо)

JR Module 

Це те місце, куди ви будете вставляти дальнобійний модуль (tbs crossfire , elrs 868 ) , який і буде передавати звʼязок на ваш БПЛА . Є два форм-фактори micro (великий ) та Nano (маленький ) . Різниця тільки у форм-факторі (розмір та форма ) , але треба дивитися , щоб ваш дальнобійний модуль підходив по розміру . На фото crossfire nano та micro . Це два однакові передавачі , але різні форм-фактори. Стандарт- це JR Micro, на нього легше знайти передавачі, ніж на JR Nano. Тому краще брати апаратуру з JR micro.

JR MICROJR NANO

Екран

Якщо ви літаєте на дроні , то буде достатньо звичайного монохромного екрану . Для літаків та крил вже треба задуматися про великий кольоровий екран , на нього зручно виводити телеметрію -це набір даних з БПЛА ,який передається в апаратуру ,скажімо відстань , заряд акумулятору , якість звʼязку. Наприклад, можливо вивести на екран мапу з находженням БПЛА , але це не буде корисно для звичайних дронів.

Найпопулярніші виробники та їх апаратури : 

TBS ( Team Black Sheep) 

TBS Tango 2 - Маленька апаратура з дальнобійним модулем . Але в цієї версії дуже багато проблем і браку , її ніяк не можна назвати надійною . В неї може злетіти прошивка , відновити може і не вийде , а якщо вийде, то це дуже довгий процес , який може вийти далеко не з першого разу , стіки (гімбали) управління можуть розкалібруватися або просто так , або від холоду , або від того, що її потрясти . Немає JR модуля , треба шукати і докуповувати . Мало тумблерів (перемекачів) , кнопок , немає потенціометрів (крутілочок) та слайдерів . Вона дуже не надійна , не можу рекомендувати аж ніяк , в польових умовах помре найперша . 

TBS Tango 2

TBS Mambo - Стікі такі самі , як і у Tango 2 . Вбудований Tracer . Через проблему зі стіками також не можу рекомендувати .

TBS Mambo

Radiomaster

У всіх є багато версій з різними внутрішніми модулями , такі як elrs / 4in1 / cc2500 , рекомендую брати ELRS ,бо 4in1 / cc2500 наразі не актуальні . ELRS можна використовувати для ретрансляції .

Radiomaster TX 12 IІ - найкраща апаратура ціна/якість . Немає проблеми зі стіками , гарно зібрана . Є JR Micro. Вдосталь тумблерів , кнопок , немає потенціометрів, є два слайдера поганої якості ( вони вам потрібні тільки для управління рухом камери , якщо у вас є механізм опускання камери , якщо ні, то він вам не потрібен ) . Вона доволі маленька та компактна , не займає багато місця . Ідеальний варіант для дронів . 

Radiomaster TX 12 IІ

Radiomaster Zorro - Копія Radiomaster TX 12 IІ , але в іншому корпусі з маленьким JR , може бути складно знайти зовнішній модуль . Розмір не дуже різниться від ТХ 12 . Вважаю , що краще взяти ТХ 12 , бо в нього повноцінний JR .

Radiomaster Zorro

Radiomaster TX 16S - Велика апаратура з великим кольоровим екраном , яку зручно використовути для перегляду телеметрії , можливо вивести на екран мапу з находженням БПЛА , але це не буде корисно для звичайних дронів . Це зручно , якщо у вас є літак або крило . Встановлений JR Micro - це плюс . Дуже багато тумблерів , кнопочок , cлайдерів . Забагато для дрона , але буде корисним , якщо у вас літак або крило , то це ваш варіант . Є багато версій , але рекомендую стандартну, вам не потрібні стіки на датчиках хола чи ще якість інші нововведення , які були зроблені для гонщиків .

Radiomaster TX 16S

Radiomaster Boxer - Гарна апаратура. В ній були прибрані нюанси Radiomaster TX 12 IІ , вже є нормальні потенціометрів, достатньо тумблерів і кнопочок. Встановлені більші стіки. На них зручніше навчатися ніж на Radiomaster TX 12 IІ , також стіки можна налаштовувати під себе без розбирання апаратури . Версія Boxer ELRS йде на 1 ват потужності , а не на 250мв , як ТХ12 . В комплекті є зручний кейс .

Radiomaster Boxer

Frsky 

В них ну дуже багато різних апаратур під різний бюджет і смак . Це надійні апаратури , які якісно зібрані . Деякі з коробки не працюють з TBS Crossfire TX ,треба впаювати в апаратуру інвертор .

Таблиця Порівняння

ГоловнаПошукБажане БлогПрофіль