Що таке BNF, RTF та PNP? Що входить до комплекту FPV дрона і чи варто збирати дрон власноруч?
26.03.2024
При виборі комплектів для FPV-дронів ви можете зустріти такі абревіатури як BNF, RTF та PNP. Вони вказують , які компоненти та обладнання входять до комплекту.
Готові комплекти FPV-дронів, а саме BNF, RTF і PNP, мають свій набір компонентів, ось їхні визначення:
BNF
Розшифровується як Bind-n-Fly. Дрони BNF поставляються з встановленим радіоприймачем, але радіопередавач (пульт), акумулятор і зарядний пристрій, а також FPV-окуляри, не входять до комплекту поставки. Ці компоненти потрібно купувати окремо. Рідко до комплекту може входити акумулятор і зарядний пристрій. Це популярний тип комплектів для дронів, якщо у вас вже є більша частина обладнання, наприклад, зарядні пристрої, окуляри, апаратура (пульт).
RTF
Розшифровується як Ready-to-Fly – “готовий до польоту”. Набори дронів RTF включають всі необхідні компоненти для початку роботи – дрон, приймач, апаратуру та акумулятор із зарядним пристроєм. Більшість наборів RTF також включають FPV-окуляри. Вам не потрібно купувати нічого іншого. Хоча це обладнання не найкращої якості і має мінімальні функції, але воно дозволить вам почати з низьким бюджетом. Якщо ви будете серйозно займатися FPV, то для вас RTF не підходить через те що потім треба буде все купувати заново. А на те щоб погратися з котиком пару вечорів ідеальний варіант.
PNP
Розшифровується як Plug-and-Play. Дрони PNP поставляються тільки з самим дроном, а радіоприймач не входить до комплекту і його потрібно встановлювати самостійно, для чого потрібно розібрати дрон.
Порівняльна таблиця
Готовий FPV дрон або створення власного дрона?
Готові FPV дрони
Переваги:
- Заощаджує час: Готові дрони позбавляють вас клопоту зі складанням. Наприклад, моделі RTF потребують мінімального часу на налаштування, що дозволяє швидко піднятися в повітря
- Менше необхідних технічних знань: Готові дрони, такі як RTF і BNF, вимагають менше технічних знань.
Недоліки:
- Запчастини: ви не обираєте , що вам потрібно , а постаєте перед фактом , що там вже стоїть.
- Складнощі з ремонтом : Для початківців ремонт може бути складним через недолік знань та досвідуу. А FPV дрони мають характерну ознаку ламатися : відскочив кабель і треба припаяти , а куди його паяти , а як ?
Створення власних дронів з нуля
Переваги:
- Вибір запчастин : Створення власного дрона дає вам свободу вибору кожного компонента відповідно до ваших конкретних потреб та вподобань. Ви можете його зробити зручним саме для себе і надійнішим, і краще, ніж готові дрони , або набагато дешевшим , ніж готові варіанти .
- Розуміння внутрішньої будови: Збірка дрона з нуля дає вам глибоке розуміння того, як він працює, що може бути надзвичайно корисним для ремонту в критичній ситуації .
Недоліки:
- Багато часу: Створення дрона з нуля може бути трудомістким процесом, особливо для початківців. Він вимагає ретельної збірки і налаштування.
Рекомендації
Я вважаю , що перший дрон початківець має збирати сам . Це надає багато переваг і складнощів не мало , але після цього ви будете розуміти повну будову дрона , цінову політику на запчастин , якщо дрон не працює, то ви одразузразу зможете зрозуміти , що саме вийшло з ладу . Ці всі знання будуть унікальні і можуть дуже допомогти в скрутну хвилину . Саме знання про будову , ремонт та налаштування бракує в нашій країні , всі користуються готовими дронами і використовують їх у 90% не ефективно , бо на курсах вас всьому ніколи не навчать .